Přivezu, popovídám, nakoupím, vyvenčím

Včera ráno jsem skočil do auta, naložil Anti- covid dezinfekci, také malé kapesní rozprašovače s dezinfekcí a vydal se na cestu. Začal jsem tam, kde jsem v květnu končil. Zajel jsem do dětského domova v Sedloňově, na Obecní úřad v Sedloňově, do Rychnova. V plánu mám pokračovat v rozvozu všude tam, kde potřebují pomoc a kde o tuto pomoc stojí.


Koronavirus nezmizel, je tu pořád s námi. My ale nemusíme panikařit, nemusíme se bát, stačí používat selský rozum a dodržovat základní hygienická pravidla.

Věřím, že mezi námi je hodně spoluobčanů, kteří chtějí v době krize pomáhat. Kterým není líto věnovat svůj volný čas pro dobrou věc. Proto jsem připravil pár tipů, jak můžeme smysluplně pomáhat.


Mrkněte:

  • Rozvoz dezinfekce a roušek se neomrzí

  • Pomoci můžeme například s nákupem potravin pro seniory

  • Pomoci můžeme také s venčením psů nebo jiných domácích mazlíčků těm, kteří jsou zrovna v karanténě

  • Můžeme se také stát dobrovolníkem na stránce www.sousedskapomoc.cz. Tato služba sdružuje dobrovolníky po celém Česku a společně zajišťuje doručování potravin, léků a dalších nezbytností lidem, kteří to v aktuální situaci potřebují nejvíce. Můžeme se tak na chvíli stát kurýrem, pečovatelem, švadlenkou nebo třeba učitelem.

  • Dalším webem, který propojuje dobrovolníky a osoby, které shání pomoc, je www.dobro.cz. Stačí, když na stránku napíšeme cokoliv, s čím ostatním můžeme pomoci. Určitě je dobré připsat město, ve kterém žijeme. To proto, aby naše pomoc byla co nejvíce cílená.

  • Můžeme také zavolat do rádia a nechat zahrát písničku pro všechny, které by to potěšilo. Nebo přinést snídani hasičům, prodavačkám, zdravotním sestrám atd. Výčet těch, kteří si zaslouží potěšit, by byl hodně dlouhý.

A v neposlední řadě můžete kdykoliv potěšit své babičky, dědečky a ostatní rodinné příslušníky tím, že prostě zvednete telefon a zavoláte jim. Popovídáte si, vyslechnete je a rozesmějete. Zkrátíte jim dlouhou chvíli a vlastně jim tím hodně pomůžete. Aby se necítili sami. Aby věděli, že tu pro ně jste.


Pojďme si pomáhat. Má to smysl. Budu rád, když mi pošlete další tipy nebo fotky, jak pomáháte v současné nelehké době.

4 zobrazení0 komentářů