Pomáhat mě učili už jako malého kluka

Na statku u babičky, doma u rodičů. Možná proto, nebo snad právě proto, mi tato vlastnost zůstala až do dospělosti. Pomáhám rád. Naplňuje mě to.

- Protože mi záleží na kraji i lidech, kteří v něm žijí - Protože můžu pomáhat a toho daru si vážím

Proto pomáhám tam, kde je to třeba. Už dlouho.


  1. S Jirkou Strachem zachraňujeme kostely na Podorlicku. Charitativní projekt Anděl páně pomáhá kostelům vzniknul u nás na statku a jen letos se podařilo vybrat na zchátralé kostelíky v našem regionu přes 52 tisíc korun. Někde se začít musí a každá koruna je dobrá.

  2. Jsem předsedou Hospitální nadace Františka Antonína hraběte Sporcka v Kuksu. Během března a dubna jsem právě jménem této nadace rozvezl téměř 1600 litrů anti-covid dezinfekce do domovů důchodců, dětských domovů a dalších zařízení. Ve srovnání s nasazením zdravotníků to je nic, ale podle mě se počítá každá podaná ruka. Dokonce jsem za tuto aktivitu dostal „Cenu města Holic“. S rozvážením budu pokračovat i na podzim a vlastně tak dlouho, dokud bude potřeba.

  3. Dlouhodobě pomáhám obcím se získáním potřebných dotací. Na školky, silnice, hřiště… Na veřejné projekty v regionu jsem už dokázal sehnat přes dvě miliardy korun.

  4. Jsem členem Nadačního fondu Svatovítské varhany. Letos se mi podařilo darovat dřevo z rychnovského regionu na kruchtu pod varhany do katedrály sv. Víta v Praze

  5. Organizačně se podílím na charitativní cyklotour „Na kole dětem“, která svou sbírkou přispívá na onkologicky nemocné děti.

  6. Jako myslivci mi není lhostejný ani život zvěře. Věnuji se proto pomoci zvěři například v období senoseče. S myslivci a zemědělci instalujeme plašiče a na příští rok máme v plánu koupit dron s termokamerou, který nám pomůže zachránit nespočet dalších srnčat.

Doba je plná nejistot. Každá pomoc, i ta drobná, je lepší než žádná. Řekněte sami, máte dobrý pocit, když se vám povede někomu pomoci?

0 zobrazení0 komentářů