Setkání s ministry v Hradci Králové

Bez toho, aniž byste se scházeli s ministry, probírali s nimi možnosti, vysvětlovali, přesvědčovali, rozumně tlačili na pilu, ptali se i odpovídali, se věci hýbat nebudou.


Tak jsem na chvíli přerušil kontaktní kampaň a sestoupil z našich hor do nížinného krajského města Hradce Králové, abych se potkal s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a ministryní pro místní rozvoj Klárou Dostálovou. Probral jsem s nimi toho docela dost.

  1. Ministrovi životního prostředí jsem představil pracovní skupinu Voda pro Podorlicko a vysvětlil mu, jak chceme dostat do nejsuššího regionu země vodu. Měl jsem pocit, že se mu to docela líbilo.

  2. U obou jsem apeloval na změnu usnesení vlády týkající se průmyslové zóny Kvasiny. V rámci průmyslové zóny Kvasiny navrhly obce investice do škol, sportovišť, kulturních zařízení. V roce 2015 se tyto investice naceňovaly bez projektových dokumentací. Ty jsou teď vypracované a někde peníze chybí. Neproinvestované peníze bych přesunul právě do těchto projektů. A stát to stát více peněz než je uvedeno v usnesení nebude.

  3. Představil jsem jim téma obcí postižených stavbou D35. Jde o poničené komunikace dvojek a trojek, které jsou rozježděné těžkými nákladními auty a také o prašnost, kterou s sebou těžká technika přináší. I tady jsem se setkal s pochopením, a proto se chci v dohledné době sejít se starosty obcí a SÚS Pardubického kraje, abychom debatu o kompenzacích pro tyto obce co nejdřív posunuli dál.

3 zobrazení0 komentářů